Zápalové reakcie sa zvyčajne skladajú z bolesti, opuchu, poškodenia tkaniva a dokonca aj svalovými kŕčmi v závislosti od typu zranenia. Uvoľňovanie enzýmov, ako sú cyklooxygenázy a prostaglandínov, obvykle spôsobí vyššie uvedené typy komplikácií. Príznaky zápalu môžu byť liečené pomocou kortikosteroidov a nesteroidných protizápalových liekov, ktoré znižujú hromadenie škodlivých tekutín, ktoré vytekajú z obehového systému do oblasti zápalu.

Tieto typy liekov tiež inhibujú uvoľňovanie cyklooxygenázy a prostaglandínov. Avšak, potenciálne vedľajšie účinky týchto liečiv zahŕňajú oneskorené hojenie rán a útlmu činnosti funkcie obličiek a nadobličiek.

Nasadením Serrapeptázy pacientom trpiacim chronickým zápalom bolo preukázané, že došlo k zníženiu zápalu a opuchu, bez toho aby došlo k poškodeniu zdravých tkanív alebo došlo k nežiaducim vedľajším účinkom. A preto je SERRAPEPTÁZA bezpečnejšou alternatívou ako akékoľvek protizápalové lieky. Serrapeptáza sa podáva vo forme gastrorezistentných kapsúl. Ľahko sa vstrebáva cez tenké črevo a uvoľní sa do tela cez krvné riečisko. Po uvoľnení do tela, tento enzým podporuje degradáciu bunkovej drti a spôsobuje riedenie tekutiny, aby sa stala menej silnou, čím sa uľahčuje odtok škodlivých látok od miesta zápalu. V dôsledku toho má Serrapeptáza schopnosť rýchlo potlačiť príznaky zápalu a zároveň urýchľuje opravu tkaniva.

Existujú tri hlavné dôvody, prečo je SERRAPEPTÁZA ideálnym doplnkom k zníženiu chronických zápalov. Tu sú dôvody:

Konvenčné nesteroidné protizápalové lieky, ktoré sú predpísané pre chronické zápaly sú aspirín, naproxén a salicyláty. Na rozdiel od Serrapeptázy tieto nesteroidné protizápalové lieky spôsobujú množstvo vedľajších účinkov, vrátane predĺženého hojenia rán. Je zaujímavé, že väčšina z nás si neuvedomuje, že niektoré bolesti hlavy a migrény sú spojené s arteriálnym zápalom. V týchto prípadoch, nasadenie Serrapeptázy namiesto nesteroidných protizápalových liekov sa môže ukázať ako prospešné pre úľavu od bolesti a pre zníženie zápalu. Navyše SERRAPEPTÁZA je považovaná za veľmi užitočnú pre úľavu od traumy.