+421 905 942 808

Serrapeptáza pri liečbe chronického zápalu

Zápalové reakcie sa zvyčajne skladajú z bolesti, opuchu, poškodenia tkaniva a dokonca aj svalovými kŕčmi v závislosti od typu zranenia. Uvoľňovanie enzýmov, ako sú cyklooxygenázy a prostaglandínov, obvykle spôsobí vyššie uvedené typy komplikácií. Príznaky zápalu môžu byť liečené pomocou kortikosteroidov a nesteroidných protizápalových liekov, ktoré znižujú hromadenie škodlivých tekutín, ktoré vytekajú z obehového systému do oblasti zápalu.

Tieto typy liekov tiež inhibujú uvoľňovanie cyklooxygenázy a prostaglandínov. Avšak, potenciálne vedľajšie účinky týchto liečiv zahŕňajú oneskorené hojenie rán a útlmu činnosti funkcie obličiek a nadobličiek.

Nasadením Serrapeptázy pacientom trpiacim chronickým zápalom bolo preukázané, že došlo k zníženiu zápalu a opuchu, bez toho aby došlo k poškodeniu zdravých tkanív alebo došlo k nežiaducim vedľajším účinkom. A preto je SERRAPEPTÁZA bezpečnejšou alternatívou ako akékoľvek protizápalové lieky. Serrapeptáza sa podáva vo forme gastrorezistentných kapsúl. Ľahko sa vstrebáva cez tenké črevo a uvoľní sa do tela cez krvné riečisko. Po uvoľnení do tela, tento enzým podporuje degradáciu bunkovej drti a spôsobuje riedenie tekutiny, aby sa stala menej silnou, čím sa uľahčuje odtok škodlivých látok od miesta zápalu. V dôsledku toho má Serrapeptáza schopnosť rýchlo potlačiť príznaky zápalu a zároveň urýchľuje opravu tkaniva.

Existujú tri hlavné dôvody, prečo je SERRAPEPTÁZA ideálnym doplnkom k zníženiu chronických zápalov. Tu sú dôvody:

  • Serrapeptáza rozkladá fibrín, čo je dôležitý proteín v krvi, ktorý sa podieľa na zrážaní krvi.
  • Serrapeptáza riedi tekutiny, ktoré sú spojené so zápalom. To umožňuje rýchly odtok od miesta zápalu a vedie k rýchlejšej doba zotavenia po úraze alebo chirurgickom zákroku.
  • Napokon Serrapeptáza má schopnosť zmierniť bolesti tým, že blokuje uvoľňovanie bradykinínu na poškodené tkanivá. Bradykinínu je proteín, ktorý je zodpovedný za aktiváciu odpovede bolesti.

Konvenčné nesteroidné protizápalové lieky, ktoré sú predpísané pre chronické zápaly sú aspirín, naproxén a salicyláty. Na rozdiel od Serrapeptázy tieto nesteroidné protizápalové lieky spôsobujú množstvo vedľajších účinkov, vrátane predĺženého hojenia rán. Je zaujímavé, že väčšina z nás si neuvedomuje, že niektoré bolesti hlavy a migrény sú spojené s arteriálnym zápalom. V týchto prípadoch, nasadenie Serrapeptázy namiesto nesteroidných protizápalových liekov sa môže ukázať ako prospešné pre úľavu od bolesti a pre zníženie zápalu. Navyše SERRAPEPTÁZA je považovaná za veľmi užitočnú pre úľavu od traumy.