+421 905 942 808

Olejovitá: prečo je jód pre človeka taký dôležitý?

Jód je súčasťou hormónov štítnej žľazy, ktorej správna funkcia ovplyvňuje centrálnu nervovú sústavu, hormonálny a srdcovo-cievny systém, no pôsobí aj na organizmus ako celok. V prvom rade ako silný antioxidant vychytáva voľné radikály, ktoré oxidáciou poškodzujú tkanivá, a tým srdce a cievy udržiava vo fyziologickej rovnováhe.

Organický jód sa podieľa aj na riadení a správnom fungovaní metabolického procesu, čo opäť harmonizuje celý organizmus. Navyše organicky viazaný jód má na organizmus a srdcovo-cievny systém rovnaký vplyv ako omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. Predpokladá sa, že morské ryby dokážu viazať z morskej vody anorganický jód a premieňať ho na organický. Ing. Bulík vytvoril pri vývoji produktu OLEJOVITA® podobné podmienky, aby sa anorganický jód mohol naviazať na nenasýtené mastné kyseliny v rybom tuku. V ňom je však len malé množstvo organického jódu.

Prípravok OLEJOVITA®, i keď ide produkt vyrobený v umelých podmienkach, spĺňa odporúčanú dávku organicky viazaného jódu na deň, teda 150 μg. Navyše, na rozdiel od rýb, ktoré môžu žiť v znečistených moriach, prípravok OLEJOVITA® je bez toxínov. Kyselina linolová a olejová regulujú v organizme tvorbu hormónov, krvný tlak, zrážanlivosť krvi a hladinu cholesterolu. Vitamín K prispieva k udržaniu správnej viskozity krvi a pôsobí tak proti vzniku trombov. Draslík okrem toho, že zasahuje do metabolizmu sacharidov, zohráva dôležitú úlohu pre správny vývoj srdcového svalu. A napokon vitamín E, ktorý je silným antioxidantom, vychytáva voľné radikály a pôsobí preventívne aj proti artérioskleróze tým, že nedovoľuje vápniku a cholesterolu, aby sa usadzoval v cievach. Prípravok OLEJOVITA® ovplyvňuje tiež vývoj plodu, zamedzuje vzniku rakoviny prsníka, krčka maternice, prostaty a sliznice žalúdka. Predchádza stresom, neurózam, zápalovým procesom a vzniku cukrovky, znižuje hladinu cholesterolu, spevňuje cievy a zvyšuje elasticitu pokožky.