+421 905 942 808

Novinka! Goji sa dá piť!

Novinka – Goji sa dá piť! Konečne je nájdený elixír mladosti!

Radi by sme Vám predstavili ďalšiu variantu konzumácie Goji – kustovnice čínskej a to 100% šťavu z Goji. 100% lisovaná ovocná šťava Goji je vyrobená z ručne nazbieraných čerstvých plodov kustovnice čínskej, a k výrobe 1 litra šťavy je potrebná minimálne 6 kg zrelých plodov.

Tieto plody pochádzajú z čínskych plantáží z lokality NINGXIA. Vďaka šetrnému lisovanie a spracovaniu sa zachovávajú všetky vlastnosti a zdraviu prospešné látky plodov Goji – kustovnice čínskej. Vďaka tekutej forme Goji môže telo efektívne vstrebávať a spracovávať všetky prítomné vitamíny a minerály. Výhodou je, že šťava je 100% prírodná, teda neobsahuje žiadne farbivá ani konzervanty. Ako je známe, sama kustovnica vďaka zložkám v nej obsiahnutých má blahodarný vplyv na organizmus, pôsobí proti chorobám, rakovine, znižuje krvný tlak, pomáha tvoriť novú krv, zlepšuje videnie a spomaľuje procesy starnutia tým, že na seba dokáže viazať voľné radikály v tele! !! Je jedným z najsilnejších antioxidantov na zemi.

Tyčinka Goji bar

Predstavujeme Vám unikátny nový produkt Európskeho významu a to GOJI BAR 50%. Tyčinka Goji predstavuje hmotnosť 35 gramov, obsahujúcich minimálne 50% plodov kustovnice čínskej, ktorá sa pre svoje mimoriadne účinky etablovala na európskom trhu ako jedna zo superpotravín. Je obvyklé, že pri kúpe ovocné tyčinky nájdete v tyčinke približne 9% ovocia, a to v tých lepších prípadoch. Tyčinka Goji obsahuje minimálne 50% kustovnice a ako spojivo je použitý med. Ryžový sirup je použitý ako alternatívne sladidlo. Tyčinka je doplnená pre vyváženosť lahodnej chuti konopným semienkom, samozrejme v BIO kvalite. Neobsahuje žiadne pridané farbivá ani konzervačné látky, je balená v ochrannej atmosfére.

Zloženie a farmakológia

GOJI – kustovnica čínska je snáď najvýživnejšie plodom na našej planéte, jej plody obsahujú 18 druhov aminokyselín – šesťkrát viac ako včelí peľ – vrátane 8 esenciálnych aminokyselín (ako izoleucín a tryptofán). Bobule obsahujú až 21 stopových prvkov (jednými z hlavných sú zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén a fosfor). Kustovnica čínska – wolfberry je bohatým zdrojom karotenoidov vrátane beta-karoténu (viac beta-karoténu ako má mrkva), obsahuje ho najviac zo všetkých známych potravín alebo rastlín na Zemi. Bobule obsahujú mnohonásobne viac vitamínu C na váhu ako pomaranče. Goji tiež obsahujú vitamíny B1, B2, B6 a vitamín E. Zrelé plody obsahujú asi 11 mg železa na 100gramů, kyselinu linolovú (mastná kyselina), seskviterpenoidy (cyperon, solavetivon), tetraterpenoidy (zeaxantín, physalin) a betaín (0,1% ). Bobule Goji obsahujú polysacharidy, ktoré posilňujú imunitný systém. Jeden polysacharid nájdený v tomto plodu bol deklarovaný ako silný rastový stimulant (jedná sa o látku, ktorá podporuje sekréciu ľudského rastového hormónu v podvesku mozgovom).

Tradičné použitie

Plody kustovnice čínskej sa oddávna používajú na posilnenie krvotvorby, odstránenie chronických dýchacích ťažkostí, predchádzanie cukrovke a zlepšenie zraku, obsahujú Hepatoprotektíva, ktoré majú priaznivý vplyv na regeneráciu pečene a môžu tiež spomaľovať niektoré patologické procesy pri akútnych i chronických pečeňových chorobách. Látky obsiahnuté v kustovnici tonifikujú pečeň a obličky a zvlhčujú pľúca. Sú používané ako liečebný prostriedok pri sklone k suchotinám alebo chudnutie spojeného so smädom (zahŕňajúce cukrovku v počiatočnom stave a tuberkulózu), pri závratoch, rozmazanom videnie, zníženej zrakovej ostrosti a pri chronickom kašli.

Ako prebieha funkčný proces

Obzvlášť silná koncentrácia polysacharidov v kustovnici posilňuje schopnosť tela v boji proti chorobám, a to aktiváciou proteínov v imunitnom systéme. Jej antioxidačné carotenoidy a flavonoidy chránia telo pred poškodením voľnými radikálmi, ktorým sa pripisuje vplyv pri vzniku chorôb a procesov spojených so starnutím. Karotenoidy, najmä betakarotén, prekurzor (predvolené častice) vitamínu A, takisto zlepšuje videnie. Okrem toho bobule majú signifikantný obsah vitamínov (B1) (tiamín) (B2) riboflavín, vitamínu C – asi 73 mg na 100 gramov sušeného plodu kustovnice. Plody obsahujú aj betaín – alkaloid, ktorý napomáha vyrábať cholín, zlúčeninu, ktorá posilňuje pečeň. Stopové prvky minerálov, ktoré sú v tomto plode, ako zinok a selén, tiež prispievajú k podpore imunitného systému. Železo napomáha vytváraniu červených krviniek a zabraňuje anémii, zinok napomáha vyrábať a obnovovať bunky, selén spolu s vitamínom E sa podieľa na prevencii poškodenia buniek voľnými radikálmi.

Tradičné užívanie

Kustovnica je dostupná hlavne ako sušené bobule, chuťou pripomínajúce niečo medzi sušeným jablkom, šípkou a hrozienka. Tip: povarte jednu malú hrsť bobúľ vo vode po dobu 15 minút a pripravte si takto odvar alebo bylinný čaj. Vylúhované bobule je možné zjesť. Denná dávka je asi 60 sušených plodov.

Upozornenie

Plody kustovnice nemajú žiadne toxické účinky, avšak osoby s vysokou teplotou by ju nemali užívať, pretože kustovnica môže vyživovať i baktérie a vírusy, ktoré zapríčinili teplotu. Ako mnoho plodov tiež kustovnica môže spôsobiť riedku stolicu, takže osoby trpiace na hnačky by ju nemali konzumovať.

Pozitívny vplyv Goji na ľudský organizmus

 1. Silný antioxidant, ktorý chráni telo pred účinkami predčasného starnutia, vďaka svojej schopnosti mierniť negatívne pôsobenie voľných radikálov.
 2. Prispieva k ochrane imunitného systému. Dodáva telu energiu a silu, najmä v čase, keď je telo oslabené a bojuje s chorobou.
 3. Napomáha udržať normálny krvný tlak a posilňuje tak činnosť srdca.
 4. Blahodárne pôsobí na podporu mozgovej činnosti a pamäte.
 5. Napomáha udržanie správnej hladiny cukru v krvi v prvom štádiu cukrovky.
 6. Podporuje sexuálne funkcie a lieči sexuálne dysfunkcie.
 7. Dopomáha k zníženiu váhy.
 8. Pomáha uľaviť od bolesti hlavy a od závratov.
 9. Pomáha pri problémoch s nespavosťou a prispieva k zlepšeniu kvality spánku.
 10. Zlepšuje chuť do jedla a napomáha pri trávení.
 11. Udržuje Vaše oči v dobrom stave a zlepšuje Váš zrak.
 12. Napomáha lipolýze.
 13. Znižuje riziko rakoviny.
 14. Podporuje zdravú funkciu pečene a obličiek.
 15. Pomáha pri symptómoch spojených s menopauzou.
 16. Môže pomôcť od rannej nevoľnosti počas 1. trimestri tehotenstva.
 17. Napomáha zlepšeniu schopnosti počatia.
 18. Posilňuje Vaše kosti a svaly.
 19. Môže zmierniť pocit úzkosti, napomáha pri strese.
 20. Bojuje so zápalmi obnovením hladiny dôležitých protizápalových enzýmov.
 21. Predlžuje dĺžku života.
 22. Zlepšuje žalúdočnú činnosť pri zápaloch žalúdka.
 23. Stimuluje vylučovanie rastového hormónu, budete vyzerať a aj sa cítiť mladšie.
 24. Redukuje hladinu cholesterolu v krvi.
 25. Podporuje zdravú myseľ a lepšiu náladu.