+421 905 942 808

Mladý jačmeň: užívanie zeleného jačmeňa

Keďže MLADÝ JAČMEŇ i CHLORELLA PYRENOIDOSA sú zdrojom veľkého množstva výživných látok, je treba začať s ich užívaním postupne. Telo potrebuje určitý čas, aby si na tento prísun zvyklo. Ak ste sa rozhodli pre súčasnú kombináciu oboch týchto potravín (kombinácia je veľmi efektívna), odporúčame začať s jačmeňom a chlorellu pridať po približne 2 týždňoch pitia šťavy. Je to však individuálne, treba počúvať svoje telo.

Pri začatí užívania chlorelly je vhodné, aby Váš organizmus prijímal zelený jačmeň (mladý jačmeň) bez negatívnych prejavov. Všeobecne sa odporúča užívať zelený jačmeň (mladý jačmeň) a chlorellu súčasne a dlhodobo. Nemusíte užívať tak veľké dávky a ich účinok sa spoločným užívaním niekoľkonásobne zvyšuje.

V užívaní buďte poctivý a vytrvajte. Kto očakáva zázrak pri občasnom „ďobnutí“ tabletiek, ten sa nedočká, aj keď aj to je užitočné. Harmonizácia organizmu sa začína prejavovať po treťom mesiaci užívania. Očista vrcholí až šiesty mesiac. Organizmus sme ničili celé desaťročia, takže naše telo potrebuje trochu času na poďakovanie sa za zelené potraviny.

Zelenými potravinami sa nie je možné predávkovať!

Balenie 220 g = 220 dávok (3 mesiace užívania jednou osobou)

Trojmesačné balenie je nastavené z dôvodu dlhoročných lekárskych pozorovaní: 1. mesiac – prebieha najväčšie čistenie tela, z tela sa odstraňujú hlavne zápaly, vylučuje sa najväčší odpad. 2. až 3. mesiac – telo sa už nielen čistí a sýti, ale začínajú sa aj regenerovať a harmonizovať jednotlivé orgány a systémy v tele.

Prvé (1-3) dni užívania

Pite ráno nalačno 20 minút pred jedlom, keď je organizmus relatívne prečistený. Extrakt oživí myseľ a rozprúdi krv, rovnako ako káva. Súčasne telu dodá výživné látky na celý deň namiesto kyselín a kofeínu. Jednu čajovú lyžičku prášku rozmiešajte v pohári čistej vody. Deťom stačí dávka polovičná. Starší ľudia si naopak dávkovanie môžu zvýšiť. Ľudia chorý alebo trpiaci prekyslením môžu dávku znásobiť. Na nápoj si postupne zvykajte. Čoskoro si na „trávovú“ chuť zvyknete a obľúbite si ju pre jej osviežujúce schopnosti. Pitím šťavy sa určité zložky vstrebávajú už v ústach. Zelený jačmeň (MLADÝ JAČMEŇ) je veľmi jemný a už za 20 minút je 100% vstrebaný.

Ďalšie dni užívania

Ak šťavu prijímate bez negatívnych prejavov, pridajte si dávku v podvečerných hodinách, približne 2 hodiny po jedle. Pohár vypitý pred spaním znižuje kyslosť krvi a skvalitní spánok. Ak po vypití nápoja cítite veľký nárast energie, môžete druhú dávku presunúť do skorších podvečerných hodín. Pokiaľ zelený jačmeň (MLADÝ JAČMEŇ) užívate k liečbe – vytrvajte. Pôsobenie sa u každého prejaví za rôznu dobu. Zriedkakedy však zmena nenastane ani po troch mesiacoch trvalého užívania.

Ako piť zelený nápoj, keď mi nechutí?

Zelený jačmeň je vhodné rozpustiť najmenej v 2 dcl chladnej, neperlivej vody. Čoskoro si na „trávovú“ chuť zvyknete a obľúbite si ju pre jej osviežujúce schopnosti. Niekomu pri odmietaní tejto chuti stačí na niekoľko dní znížiť dávku prášku, alebo si pripraviť šťavu do menšieho objemu ako 2 dcl a zapiť väčším množstvom čistej vody. Ak sa s chuťou stále nestotožníte, pridajte si k nej napr. mrkvovú alebo paradajkovú šťavu, výraznú zmenu chute urobí tiež napr. 0,5 dcl 100% jablkovej šťavy alebo mätový list. Nekombinujte so šťavou z grapefruitu! Grep obsahuje látky, ktoré znižujú vstrebávanie aj účinných látok do organizmu. Grepom sa teda neodporúča zapíjať ani žiadne lieky.

Pokiaľ nepomôže jeho nariedenie, potom je možné dennú dávku mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) rozpustiť v 1-2 litrov vody a nápoj popíjať po dúškach v priebehu celého dňa.

Vyskytla sa bolesť v oblasti žalúdka?

Je to veľmi zriedkavé, ale každý sme iný. Bolesť signalizuje silnú koncentráciu zeleného jačmeňa v nápoji. V takom prípade postačí znížiť dávku prášku na prípravu nápoja, musí sa podľa potreby predĺžiť fáza privyknutia.

Upozornenia

Rozpúšťaním prášku zeleného jačmeňa (mladého jačmeňa) vo vode teplejšej 48°C sa ničia dôležité látky. Používajte studenú či vlažnú vodu a pite po malých dúškach. V žiadnom prípade sa zelený prášok nezalieva minerálkou, dôjde k jej reakcii so zásaditými zložkami šťavy dôsledkom čoho je zmena v nutričnej hodnote a vývoj plynných látok, ktoré spôsobia nepotrebné spenenie nápoja.

Začiatky užívania zelených potravín, môžu sprevádzať bolesti hlavy, zhoršenie exémov, plynatosť. Nie je to prejav alergie, ale dôkaz čistenia vášho organizmu. Telo konečne začína bojovať s nepriaznivými vplyvmi. Ide o jav prechodný, ktorý trvá niekoľko dní.

Pokiaľ zelený jačmeň (MLADÝ JAČMEŇ) začnú užívať ľudia s ekzémami alebo akné, môžu sa dočasne zhoršiť príznaky. Tento jav nazývaný „mengen“ sa prejavuje i pri používaní čínskych bylín. Tento (aj keď nepríjemný) jav signalizuje počiatok riešenia problémov. Vytrvajte, zvýšte pitný režim a vaše telo vám poďakuje.

Pretože zelené potraviny podporujú organizmus vo vylučovaní cudzorodých látok z tela, je lepšie užívať klasické lieky hodinu pred užitím zelených potravín.

Zelené potraviny súčasne nekonzumujte pri ožarovaní, alebo pri transplantácií orgánov.

Poznámka 🙂

Zelené potraviny sú ideálne aj ako tzv. „vyrovnávak“ po dlhšej oslave!