+421 905 942 808

Liek na rakovinu už existuje

Liečivé huby ako REISHI a CORDYCEPS SINENSIS, môžu pomôcť bojovať proti rakovine

Liek na rakovinu už existuje, ale nebol vytvorený v laboratóriu a tiež nebol financovaný žiadnou organizáciou. Bol vytvorený zadarmo matkou prírodou a existuje ako zbierka doslova „tisíc“ silných anti-rakovinových účinkov nájdených v liečivých hubách.

Liečivé huby obsahujú niektoré z najsilnejších liekov na svete. Farmaceutické továrne nemajú záujem o podporu tejto formy liečenia – skôr naopak. Pri liečivých hubách sa nemusia žiadať patenty a požadovať žiadne honoráre. Pharmaceutické spoločnosti jednoducho myslia iba na svoje vlastné podnikanie, vyrábajú lieky zo dňa na deň v obrovských množstvách.

Liečenie rakoviny pomocou liečivých húb

Veľa liečivých húb, huby REISHI, huby CORDYCEPS SINENSIS, huby MAITAKE, huby Shiitake a huby Chaga huby, obsahujú proti rakovinový – preventívny a protirakoviný – uzdravovací účinok. Výskum sa zameral na polysacharidy s beta glukánom 1,3 väzby. Indol-3-karbinolu sú živiny nájdené vo veľkých množstvách v kapustovitej zelenine. To je silný protivník rakoviny prsníka, znižuje tvorbu rakovinových látok z hormónov a účasť na blokáde bunkovej progresie rakoviny.

Úloha REISHI pri liečbe Rakoviny

Lekár raz povedal: „Rakovina je závažné ochorenie, ale nie je to fatálne. Pacienti majú dobrú šancu sa zotaviť.“ Toto vyhlásenie znie zvláštne, ale je založené na našich najnovších údajoch z výskumu. Prestížny japonský lekár Dr. Fukui Morishige, MD, PhD., sa v súčasnej dobe podieľa na výskume úlohy liečby rakoviny s REISHI. Je výskumný pracovník LinusPaulingInstituteofScience&Medicine, ktorej bolo udelených najviac Nobelových cien. On sám zastáva dôležitú úlohu v lekárskych odboroch v Európe a je jediný japonský orgán zamestnaný v medzinárodnej skupine pre výskum rakoviny. Toto je jeho reč o liečbe rakoviny s Reishi (Ganoderma).

Podľa definície – Ganoderma je „huba“ zo zelenej a živej hubovej rastlinnej ríše, kde tieto huby sú schopné prostredníctvom fotosyntézy vyrábať svoje vlastné potraviny, ako zelené rastliny.

V rastlinnej ríši „Resihi – Ganoderma Lucidum“ patrí do nadradenej triedy zelených ratlín. Zo všetkých mnohých jedlých húb v rastlinom kráľovstve – Ganoderma vyniká svojimi významnými liečivými účinkami. Ganoderma Lucidum je vzácna odroda húb ktorej sa prisudzujú najvyššie liečivé vlastnosti v starovekej Číne. Taktiež je predmetom mnohých výskumov od rôznych vysokých škôl a organizácií v modernej dobe. V Číne je známa ako“ Ling zhi „, v Japonsku ako Resihi.

Táto božská bylina „Ganoderma“ získava popularitu už po celom svete ako silná liečivá rastlina používaná na boj s jednou s obávaných chorôb a to je rakovina, ktorej výskyt sa vo svete stále len zvyšuje. Ganoderma funguje veľmi dobre pri liečbe rakoviny , pretože pomáha očistiť celé telo od toxínov, zatiaľ čo posilňuje imunitu. Takisto prispieva k zlepšeniu funkcie pečene, zatiaľ čo stimuluje regeneráciu pečeňových buniek. Poskytuje veľmi dôležitý doplnok pre tých, ktorí majú rakovinu pečene. Okrem zlepšenia pečeňových funkcií a detoxikácie Ganoderma bojuje svojimi agentami proti rakovine. Títo agenti zahŕňajú účinné látky Germánium a Polysacharidy. Frakcia polysacharidov z Ganodermy je zodpovedná za jej protinádorovú účinnosť.

Pri použití Ganodermy na liečbu rakoviny napomohla Ganoderma k zníženiu vedľajších účinkov po rádioterapii alebo chemoterapii, predlžuje prežitie s cieľom zlepšiť kvalitu života, aby sa zabránilo ďalšiemu vzniku alebo recidíve rakoviny. Ganoderma sa používa ako dôležitý doplnok pri chemoterapii alebo rádioterapii, k zníženiu vedľajších účinkov, ako je napr. strata chuti do jedla, únava, vypadávanie vlasov, riziko infekcie, ale tiež môže znížiť toxicitu. Zmierňuje bolesti pri sedení najmä u pacientov s nádorovým ochorením na terminálnej fáze.

Ďalej pomáha imunitnému a endokrinnému systému, aby sa zabránilo vzniku nádorov, prispieva k zlepšeniu krvného obehu a odstráneniu škodlivých voľných radikálov. Ďalšie vlastnosti Ganodermy, ktoré pomáhajú pri liečbe rakoviny zahŕňajú inhibíciu syntézy DNA rakovinových buniek, ničia terminálu enzýmovú aktivitu nádorových buniek a obmedzujú šírenie nádorových buniek . Okrem toho, že je pomerne veľký potenciál Ganodermy pri liečbe rakoviny, je potrebné užívať Ganodermu stále preventívne, ako nepostrádateľný doplnok na mnoho chorôb, ktoré sú spôsobené nerovnováhou telesných funkcií vďaka nahromadeným toxínom v tele.

Okrem odstránenia nahromadenia toxínov, Ganoderma tiež chráni a detoxikuje pečeň, predchádza a lieči ochorenia srdca. Všetky tieto účinky na ľudský organizmus pôsobia na spomalenie procesu starnutia. Ganoderma má tiež pozitívny vplyv na nespavosť, je liekom na vysoký krvný tlak a účinný na liečbu cukrovky, chronickej bronchitídy a astmy. REISHI – Ganoderma – Lingzhi má zvláštnu úctu v Ázii, kde sa používa v tradičnej čínskej medicíne ako bylinný liek už viac ako 4000 rokov, je jednou z najstarších známych húb, ktoré sú používané v medicíne.

Ganoderma má protinádorové, imunomodulačné a imunoterapeutické aktivity, podporované niektorými štúdiami na polysacharidy, triterpény a ďalšie bioaktívne látky izolované z plodníc a mycélia tejto huby (preskúmaná RR Paterson). Účinky týchto zlúčenín boli preukázané doteraz v klinických štúdiách pri liečení rakoviny. Navyše, rovnako ako u akejkoľvek rastliny, nemožno vylúčiť možné negatívne vedľajšie účinky. Má adaptogénne, anti-alergénne a anti-hypertenzné účinky vzhľadom k prítomnosti triterpénov. Na základe týchto vlastností pôsobí Ganoderma anti-zápalovo, protivírusovo, antiparazitárne, antidiabeticky, anti-hypotenzné, čím vlastne aj ochraňuje pečeň.

Bolo tiež zistené, že účinky Ganodermy inhibujú agregáciu krvných doštičiek, čo má vplyv na zníženie krvného tlaku, cholesterolu a cukru v krvi. Vzhľadom k týmto vlastnostiam je Ganoderma považovaná za stabilizátor krvného tlaku, antioxidant, analgetikum,čím pozitívne pôsobí aj na obličky. Ganoderma je použiteľná v prevencii a liečbe bronchitídy,v kardiovaskulárnej liečbe a pri liečbe vysokej hladiny triglyceridov, vysokého krvného tlaku, hepatitídy, alergie, v podpore chemoterapii, podpore v liečbe HIV a to aj v prípade únavy. Niektoré štúdie recenzovaných odborníkov ukazujú, že kyselina Ganoderic má niektoré ochranné účinky proti poškodeniu pečene od vírusov a iných toxických látok u myší, čo naznačuje potenciálny prínos tejto zlúčeniny pri liečení pečeňových ochorení u ľudí. Extrakt Ganodermy bol na základe skúseností považovaný ako účinný prostriedok v boji proti rakovine, účinnýpri regresii nádorov. Výsledky sú závislé od typu rakoviny a závažnosti stavu. Tu sa zvyčajne odporúča, aby bola Ganoderma použitá v kombinácii s inými predpísanými liečebnými postupmi a ako súčasť fu Zheng vzorca s radom podporných bylín.

Veľmi dobré výsledky v boji s rakovinou boli dosiahnuté v súčasnom užívaní Ganodermi so Spirulinou, Astaxantínom a vyššími dávkami vitamínu C.

Preklady

Všetko, čo potrebujete vedieť o čínskej tradičnej medicíne, západnej, a ajurvédskej bylinnej liečbe
Alan Keith Tillotson, Ph.D., AHG, D.Ay.

Hubové extrakty, ktoré sa ukázalo, že ich klinická účinnosť proti ľudskej rakovine sú D-frakcie získané z MAITAKE húb a výpisy z rozdelenia Gill (morčací chvost) a REISHI huby. V roku 1998, pre Maitake produkty dostala FDA súhlas k hodnoteniu novej fázy pre II drogovú pilotnú štúdiu. Extrakt Maitake húb mal pozitívne účinky v liečbe pokročilej rakoviny prsníka a prostaty. Tiež sa preukázal dôkaz, že konzumácia húb v potrave môže poraziť rakovinu.

Nechcem mať strach z rakoviny
Anymore Bill Sarda

Z ďalších liečivých húb – pri Shiitake bolo preukázané, že sú prínosom adjuvantnej liečby rakoviny. Bolo preukázané zlepšenie špecifického imunitného markeru (vrátane NK buniek, tumor nekrotizujúci faktor, T-helper buniek a rôzne interleukíny) pri liečbe a starostlivosť o pacientov.

Prínosy pre zdravie, liečivé huby
Mark Stengler

Reishi je jednou z najvšestrannejších liečivých húb. Dlho sa používala v Ázii ako energetické tonikum na podporu dlhovekosti a celkového zdravotného stavu. Štúdie ukazujú, že REISHI je antioxidant a obsahuje polysacharidy a ďalšie zlúčeniny, ktoré môžu posilniť imunitný systém . Reishi je účinná proti baktériám a vírusom a má účinky pri predchádzaní, alebo pri liečení rakoviny, chronického únavového syndrómu a ďalších faktorov. Ruskí výskumníci na rakovinu vo výskumnom centre v Moskve majú pozitívne výsledky z použitia REISHI húb pre zvýšenie imunity pacientov s rakovinou.

Prínosy pre zdravie, liečivé huby
Mark Stengler

Rakovinou trpiaci pacienti môžu tiež chcieť, aby ich liečili nutričné huby (napr. typy ako Reishi, Shiitake, CORDYCEPS SINENSIS, MAITAKE, Agaracus a Coriolus) ako posilňujúci účinok imunity na chemoterapiu. Tieto liečivé huby sú zdrojom protinádorovej imunity a modulačné polysacharidy (druh sacharidov), ktoré boli rozsiahle preskúmané. Vzorce, ktoré obsahujú koncentrované výťažky z liečivých húb sú k dispozícii. V tejto súvislosti je potrebné sa porozprávať so svojím odborníkom, ktoré huby by Vám odporučil.

Čo Váš lekár o tom nevie
Výživa podľa Hyla Cass, MD

Rovnako ako mnoho ďalších liečivých húb, huby Reishi môžu byť použité na liečbu pacientov s rakovinou kvôli ich schopnosti aktivovať NK bunky, makrofágy, T-lymfocyty, a cytokíny, všetky dôležité zložky imunitného systému. Kee Chang Huang uvádza, že REISHI „pôsobí ako synergický efekt a rozširuje klinický liečebný účinok pri liečbe pacientov s rakovinou.“

Všetko, čo potrebujete vedieť o čínskej tradičnej medicíne, západnej, a ajurvédskej bylinnej liečby
Alan Keith Tillotson, Ph.D., AHG, D.Ay.

Je potrebné asi 15 libier Reishi húb na výrobu 1 libry práškového koncentrátu. Liečivé huby významne prispievajú k hojeniu rán a stimulujú vlastný imunitný systém. Toto je veľmi dôležitým faktorom pri ochorení, ako je rakovina a HIV, ktorou onemocneli jednotlivci. Moje protokoly o ľuďoch s rakovinou, vždy obsahujú použitie jednej alebo viacerých liečivých húb a taktiež niektoré opisy liečby z používaných húb na tieto onemocnenia.

Komplexný program pre prevenciu a liečbu
Donald R. Yancy, j r., CN, MH, AHG, s Arlene Valentine

Hoci v Mayo Clinic sa používajú liečivé huby k liečbe tradične, ako lieky na predpis. U onkologických pacientov je potrebné pochopiť rozpor medzi predpokladanou misiu vyliečiť rakovinu a cieľom spoločnosti, ktoré robia monoklonálne protilátky, ktoré majú zisk za poskytnutie účinnej liečby. Hodnota terapeutických monoklonálnych protilátok bola na trhu odhadovaná na 296 miliónov amerických dolárov v roku 2002 a bol projektovaný nárast na 2,8 miliardy dolárov do roku 2010.

Nechcem mať strach z rakoviny
Anymore Bill Sarda

V inej štúdii výskumníci pozorovali myši trpiace karcinogénom močového mechúra, N-butyl-N‘-butanolnitrosoamine (BBN), každý deň po dobu ôsmych týždňov ich kŕmili liečivými hubami, vrátane Maitake, Shiitake a hlivou ustricovou. Každá z húb znížila počet výskytu rakoviny močového mechúra, ale Maitake bol jednoznačne najúčinnejší (karcinómy boli pozorované u 46,7 percenta MAITAKE – liečených myší v porovnaní s 52,9 percenta a 65 percent pre shiitake a ustrice, príslušne).

Prírodné vyliečenie rakoviny: Definitívny sprievodca pre použitie Doplnkov stravy pre boj a prevenciu rakoviny
Freedom Press

Zo 150 druhov liečivých húb sa zistilo, že inhibujú rast rôznych druhov nádorov, predovšetkým rakoviny žalúdka, pažeráka a pľúc. O týchto hubách som sa dozvedel od bylinkára Davida Winstona, ktorý mi povedal, že sa používajú tradične na liečenie rôznych foriem rakoviny v Sibíri, Kanade, Škandinávii, USA a Ruska. Chaga je hubový parazit, ktorý čerpá živiny zo živých stromov, skôr než z krajiny.

Všetko, čo potrebujete vedieť o čínskej tradičnej medicíne, západnej a ajurvédskej bylinnej liečby
Alan Keith Tillotson, Ph.D., AHG, D.Ay.

Japonské výrobky obsahujúce LEM, polysacharid – bohatý extrakt z húb Shiitake a z Maitake. V súčasnosti tento extrakt prechádza testami v Japonsku a USA, kde testujú ich účinnosť v liečbe rôznych foriem rakoviny. Práve tieto testy ukazujú vízie pre liečbu ľudí, ktorí trpia rôznymi formami rakoviny a AIDS a v súčasnosti je veľký dopyt po nich v Japonsku.

Liečivé huby: prieskum tradície, liečenie, a kultúra
Christopher Hobbs

Goro Chiharu konštatuje, že liečivé huby Shiitake, hrajú dôležitú úlohu v posilňovaní imunity „vlastné obranné mechanizmy hostiteľa“ – posilňovanie tela vlastnou schopnosťou odraziť inváziu tzv. agentov. On hovorí, že takáto „obrana potentiators host“ by mala byť oveľa dôležitejšia, ako sa zamerať na výskum rakoviny, ako je súčasná fascinácia „cell-zabíjanie látok“. Shiitake a REISHI sú najbežnejšie liečivé huby v Spojených štátoch dnes, hoci iné odrody začínajú byť k dispozícii buď v čerstvej alebo balenej forme.

Liečivé huby: prieskum tradície, liečenie, a kultúra
Christopher Hobbs

V Japonsku – predajcovia na ulici stále predávajú liečivé huby k priemernému občanovi, ktorý ich používa na udržanie zdravia a podporuje dlhovekosť. Niektorí Japonci dokonca povedali, že sú schopný cestovať stovky kilometrov s cieľom zhromaždiť voľne rastúce huby, ktoré rastú len na veľmi starých slivkách – ako Reishi – preslávený ako liek na rakovinu a degeneratívnych ochorení. Viac ako 3000 rokov číňania tieto huby využívali a ctili pre svoje zdravie a imunitný systém (Liu a Bau, 1980, Yun-Chang, 1985).

Liečivé huby: prieskum tradície, liečenie, a kultúra
Christopher Hobbs

Často nazývaný „kráľom huby,“Shiitake je len jedným z mnohých liečivých húb. V súčasnosti ich účinky študujú na výskumných centrách v Nemecku, Spojených štátoch, Japonsku a Číne. Shiitake je používaná pre širokú škálu nemocí, kde sú napadnuté imunitné funkcie od častých prechladnutí až po rakovinu. V Japonsku, lekári predpisujú Shiitake v dvoch rôznych formách na liečenie mnohých zdravotných problémov, vrátane astmy, hepatitídy typu B, vredov, vysokého cholesterolu, AIDS, zápalu obličiek, herpesa rôzne kožné problémy.

Encyklopédia Populárna Bylinky
Robert S. McCaleb, Evelyn Leigh, a Krista Morien

V roku 1980 japonskí vedci začali skúmať účinky liečivých húb a zistili, že mnohé z nich majú skutočne pozoruhodné vlastnosti. Napríklad, MAITAKE huby stimulujú imunitný systém aktiváciou T-buniek, je to prirodzený obranca pred vírusmi a nádorovými bunkami . Nedávne štúdie na zvieratách ukázali, že extrakt Maitake môže zmenšiť nádory u myší ešte lepšie ako obyčajná chemoterapia liekmi.

Komplexný sprievodca stovky nových prírodných produktov, ktoré vám pomôžu žiť dlhšie, vyzerať lepšie
Earl Mindell, R.Ph., Ph.D.

Tu je stručný súhrn publikovaných štúdií o liečivých hubách s beta glukánmi: Hubové polysacharidy majú významnú anti-tumorovú činnosť. Huby majú anti-hyperlipidemické, hypotenické a hypoglykemické akcie. Beta-glukán z húb MAITAKE môže vyvolať apoptózu v bunkách prostaty. Shiitake výťažky majú účinok na zníženie hladiny cholesterolu a majú anti-vírusové účinky. Huby sú s vysokým obsahom vlákniny a majú funkcie ako probiotiká, antioxidanty a antibiotiká.

Riešenie: 5 jednoduchých krokov k pohľadu a pocit
Vincent Giampapa, Ronald Pero, a Marcia Zimmerman

Rovnako ako u väčšiny liečivých húb, unikátne polysacharidy, ktoré sú v Erinaceus H. majú posilňujúco imunitné vlastností a predbežné štúdie dokazujú niektoré protirakovinové účinky. Najzaujímavejších potenciál Erinaceus H. je, že to môže stimulovať produkciu látku známu ako nervového rastového faktora (NGF). Táto špecializovaná bielkovina je nevyhnutná pre rast senzorických neurónov. In vitro štúdia zistila, že výpis z Erinaceus Hericium húb pozitívne pôsobí na rast na mozgové bunky.

Pri hľadaní prírody
Účinné tajomstvo Mark J. Plotkin

Shiitake a REISHI ponúkajú rozmanitú škálu možných zdravotných prínosov . Môžete si vziať všetky tieto doplnky asi osem až desať tabliet či kapslí denne. Ak budete mať len tri alebo štyri z týchto prírodných doplnkov stravy na raňajky a rovnaký počet neskôr v deň, budete mať výrazne zvýšenú Vašu energetickú hladinu, ktorá podporí Váš imunitný systém, zníži riziko srdcových ochorení a rakoviny a posilnia a vyvážia celý Váš systém.

Pri hľadaní prírody
Účinné tajomstvo Mark J. Plotkin

http://www.naturalnews.com/027308_mushrooms_cancer_medicinal.htm