+421 905 942 808

Goji: krv človeka po užití

Podporuje imunitný systém

Veľa štúdií ukázalo, že kustovnica čínska podporuje imunitný systém akceleráciou transformácie lymfocytov a napomáha slezine pri transformácii lymfocitov vyvolanú concavalinem A5. Štúdia vykonaná na starších ľuďoch v Číne ukázala, že po užívaní GOJI sa zvyšuje hladina lysozomy (antibakteriálna látka v slinách), IgG a IgA v sére u všetkých testovaných ľudí. Zistilo sa, že činnosť interleukínu 2 (IL-2) sa zvýšila 2.26 krát u dvoch tretín z testovaných ľudí.

Anti-aging (spomalenie procesu starnutia)

Plody GOJI prispievajú k normálnemu rastu buniek a zlepšujú nahrádzanie a reparáciu DNA. LBP má tiež antioxidačné funkciu na voľné radikály a zmierňuje najmä ich negatívne pôsobenie na bunkovú membránu. Čínska štúdie u všetkých starších účastníkov potvrdila 48% zvýšenie oxidu dismutasa a 12% zvýšenie hemoglobínu v sére. Toto ukazuje, že GOJI je veľmi silným antioxidantom a mohla by napomáhať pri spomalení procesu starnutia.

Prevencia pred rakovinou

Ďalšie čínskej štúdie ukazujú, že extrakt acetónu z bobúľ spomaľuje mutáciu génov a to pomocou TA98 a TA1008. Niektorí vedci veria, že bobule kustovnice čínskej by mohli byť veľmi dobrým doplnkom k prevencii rakoviny pečene, pretože ochraňujú pečeň a súčasne majú protirakovinový účinok. Sedemdesiat deväť pacientov majúci rakovinu v pokročilom štádiu podstúpilo v Číne klinický pokus – boli liečení s LAK/ IL-2 v kombinácii s LBP9. Počiatočné výsledky tohto liečenia u 75 pacientov, ktorí boli k dispozícii, ukazuje že došlo k regresii rakoviny (k zmene smerujúce k zániku rakovinových buniek) u pacientov so zhubných melanómom, rakovinou obličkových buniek, rakovinou hrubého čreva, rakovinou pľúc, rakovinovým nádorom nosohltanu.

Výsledky ukazujú, že LBP by móla byť použitá ako adjuvans (pomocná látka) pri bioterapie rakoviny. Japonskí vedci uviedli, že bobule kustovnice môžu spomaliť rast rakovinových buniek.

Ochrana pečene

Kustovnica pôsobí proti chloridu uhličitému vyvolanému pri hepatotoxicite a napomáha obnoviť poškodené pečeňové bunky pomocou CC14.

Podporná tvorba krviniek

Štúdia v Číne ukázala, že uľahčuje proliferáciu (novotvorbu) kmeňových buniek a zvyšuje počet monocytov v kostnej dreni.

Zlepšenie zrakovej ostrosti

GOJI boli v Starej Číne veľmi obľúbené pre ich schopnosť zlepšiť ostrosť zraku.

Súčasní ázijskí vedci zistili, že bobule znižujú čas adaptácie na tmu a zlepšujú videnie pri tlmenom svetle. Luteín a zeaxantín patrí medzi najvýznamnejšie karotenoidy. Ochraňujú retinu (sietnicu) neutralizováním voľných radikálov. Existuje veľmi málo potravy bohatej na zeaxantín. Kustovnica je jednou z nich.