+421 905 942 808

Cordyceps ako zdroj energie

MUDr. Herdsmen v starovekom Tibete sa domnieval že ich jaky (typ ovce) sa zdali byť viac čulé keď sa pásli na Cordyceps hubách. To vlastne pomohlo budovať reputáciu huby CORDYCEPS SINENSIS ako efektívneho stimulantu v súčasnosti.

Užívatelia tejto zázračnej huby hovoria že v doplnkovej forme stravy Cordyceps preukazuje podobný podporný účinok ako kofeín, ale bez čo je veľmi dôležité bez vedľajších nežiaducich účinkov nervozity či neschopnosti spánku niekoľko hodín po užití.

Jeden z dôvodov je viazanie Cordycepsu na rovnaké receptory ako kofeín, poskytujúc zvýšený pocit zvýšenej energie. To je jeden z dôvodov prečo je táto huba v Číne populárna ako anti-aging doplnok.

Jedna štúdia z tejto krajiny v roku 1993 zistila, že medzi staršími pacientmi trpiacimi na únavu, hlásilo prekvapujúcich 92% zlepšenie svojich symptómov do 30 dní od začiatku jej užívania.

Aj keď východní liečitelia hubu CORDYCEPS SINENSIS propagovali už dávno, západná medicína sa s ňou ešte len zoznamuje. Takže kým vykazuje nádej ako antioxidant, anti-aging terapia, a možno aj ako protirakovinová liečba, je ešte potrebné zistiť rozsah jej možných ďalších benefitov pre zdravie človeka.

CORDYCEPS SINENSIS nedosiahol popularitu iných testosterónových povzbudzovačov (ako fenugreek orenergy ) alebo ako kofeín – aspoň nie v rámci komunity body buildingu. Avšak teoreticky môžete odvodiť testosterón a energetické výhody z iných doplnkov, vzatím do úvahy produkt obsahujúci Cordyceps ako súčasť viac zložkovej formuly, alebo ako samostatnej časti.