+421 905 942 808

Chlorella Pyrenoidosa: užívanie chlorelly

Keďže MLADÝ JAČMEŇ i CHLORELLA PYRENOIDOSA sú zdrojom veľkého množstva výživných látok, je treba začať s ich užívaním postupne. Telo potrebuje určitý čas, aby si na tento prísun zvyklo. Ak ste sa rozhodli pre súčasnú kombináciu oboch týchto potravín (kombinácia je veľmi efektívna), odporúčame začať s jačmeňom a chlorellu pridať po približne 2 týždňoch pitia šťavy. Je to však individuálne, treba počúvať svoje telo. Pri začatí užívania chlorelly je vhodné, aby Váš organizmus prijímal zelený jačmeň (mladý jačmeň) bez negatívnych prejavov.

Všeobecne sa odporúča užívať zelený jačmeň (mladý jačmeň) a chlorellu súčasne a dlhodobo. Nemusíte užívať tak veľké dávky a ich účinok sa spoločným užívaním niekoľkonásobne zvyšuje.

V užívaní buďte poctivý a vytrvajte. Kto očakáva zázrak pri občasnom „ďobnutí“ tabletiek, ten sa nedočká, aj keď aj to je užitočné. Harmonizácia organizmu sa začína prejavovať po treťom mesiaci užívania. Očista vrcholí až šiesty mesiac. Organizmus sme ničili celé desaťročia, takže naše telo potrebuje trochu času na poďakovanie sa za zelené potraviny.

Zelenými potravinami sa nie je možné predávkovať!

CHLORELLA PYRENOIDOSA

Pri užívaní chlorelly je potrebné dbať na dodržiavanie pitného režimu. Chlorella je výraznejšie detoxikačná ako šťava z jačmeňa, čistí tráviaci trakt, hlavne hrubé črevo. Vyživuje predovšetkým cez črevá. Jej vlákninový podiel viaže určité množstvo vody z tráviaceho traktu, preto treba dostatočne piť. Ale to treba vždy, aj bez užívania chlorelly…

Pokiaľ chcete užívať chlorellu ako preventívnu dávku, tak stačí ak skonzumujete 3×4 – 3×5 tabliet denne. V príde užívania Chlorelly za liečebným účelom je dávkovanie 3×7 – 3×8 tabliet denne. Pri užívaní riasy pre liečebné účely treba čakať! Pôsobenie sa u každého prejaví za rôznu dobu. Zriedkakedy však zmena nenastane ani po troch mesiacoch trvalého užívania.

Pri užívaní chlorelly spoločne so zeleným jačmeňom stačia nižšie dávky. Napr. 2-3 tablety ku raňajkam, 5-6 k obedu, 2-3 ku večeri.

Začiatok užívania

Začať užívanie je vhodné od jednej tablety denne s postupným zvyšovaním. Prvý deň 1 tabletu, druhý deň 2 tablety … takto postupne pridávať po tablete, len ak nepociťujete nepríjemné, ale detoxikáciu bežne sprevádzajúce reakcie, v opačnom prípade so zvýšením dávky počkajte. A tak pomaly, počúvajúc svoje telo, si dávku zvyšujte až na požadované dávkovanie, napríklad 3x 4 tablety denne. Pri užívaní za liečebným účelom (napr. detoxikácia) je zvýšene dávkovanie. Ak pri zvýšenom množstve pocítite napr. plynatosť, nadúvanie, ktoré za 2-3 dni neprejde, opäť znížte prijímané množstvo. Organizmus si musí pomaly privykať na vlákninu a detoxikačný proces netreba urýchľovať.

Aké sú možnosti konzumácie chlorelly?

Prvou možnosťou je rozhrýzť chlorellu, je však potrebné priviknuť si na jej chuť. Nadtrávenie začína už v ústnej dutine, kladnými vlastnosťami sú dezinfekčný účinok ústnej dutiny, eliminuje pach v ústach, pozitívne priame pôsobenie na zuby, liečenie zápalov v ústach, pomoc pri paradendóze. Druhá možnosť je chlorellu cmúľať, je to najšetrnejšia forma, zvyšuje účinok ako pri rozhryzení. Treťou možnosťou je zapitie dostatočným množstvom vody, presne ako liek, pri takomto spôsobe sa výraznejšie môže prejaviť napr. krátkodobá plynatosť.

CHLORELLA PYRENOIDOSA a deti

Podľa noriem je možné tablety podávať až od 3 rokov, pretože hrozí ich vdýchnutie. Obmedzenie „od 3 rokov“ je teda z tohto dôvodu. Mladším deťom je možné tablety rozdrviť a prášok podať prijateľnejším spôsobom (napr. pridať do ochuteného jogurtu alebo džúsu). O odporúčanej dávke sa môžte tiež poradiť so svojim lekárom. Staršie deti a deti do 40 kg hmotnosti potom užívajú polovičnú dávku t.j. 3×2 tablety denne. Deťom nad 40 kg možno podávať rovnakú dávku ako dospelým.

Upozornenia

Pokiaľ máte problémy s trávením, prípadne určenú diagnózu takéhoto charakteru, v prvých týždňoch až mesiacoch odporúčame chlorellu z konzumácie vynechať.

Začiatky užívania zelených potravín, môžu sprevádzať bolesti hlavy, zhoršenie exémov, plynatosť. Nie je to prejav alergie, ale dôkaz čistenia vášho organizmu. Telo konečne začína bojovať s nepriaznivými vplyvmi. Ide o jav prechodný, ktorý trvá niekoľko dní.

Pretože zelené potraviny podporujú organizmus vo vylučovaní cudzorodých látok z tela, je lepšie užívať klasické lieky hodinu pred užitím zelených potravín.

Zelené potraviny súčasne nekonzumujte pri ožarovaní, alebo pri transplantácií orgánov.

Poznámka 🙂

Zelené potraviny sú ideálne aj ako tzv. „vyrovnávak“ po dlhšej oslave!

CHLORELLA PYRENOIDOSA a alergie

Skutočné alergie sú úplne výnimočné, ale ak sa dostaví búrlivejšia reakcia, prerušte užívanie a po týždni začnite znova. Skutočnú alergiu naznačujú komplikácie už po jednej tablete. Užívanie potom konzultujte s lekárom. Pravdepodobne aj v tomto prípade pôjde o očistnú reakciu, ktorú je nutné prekonať. Je to rovnaké ako u človeka, ktorý sa rozhodol pre vyššiu pohybovú aktivitu. Spočiatku sa zadýcha, potí, telo vylučuje pižmo, bolia kĺby a svaly. Po mesiaci sa zlé obracia na dobré. Svaly silnejú, kĺby mažú, pot už toľko nezapácha a energia pribúda. Sám športovec svoje zlepšenie natoľko nevníma. Keď si však porovná výkon predtým a potom, rozdiel je výrazný. S vnútorným prostredím organizmu je to rovnaké. Spočiatku sa „lenivá krv“ a hustá lymfa predierajú zaneseným potrubím (črevá, cievy…). Je to drina a „zadýchavanie“ vnútorného prostredia je normálny jav. To, že sa vyplavuje množstvo odpadu, ktorý by sa inak iba skladoval a že pri tom organizmus používa všetky „šachty a potrubia“, to sú ventily nášho organizmu. Sliznice vylučujú viac tekutín (i hlienu), pokožka sa chová ako sopečné pohorie – krátkodobo sa zhorší akné, vystúpia ekzémy, žihľavka. To sú ventily nášho organizmu. Zmeny v stolici a v moči signalizujú – ide to von. A to je dobre. Chlorella môže byť podávaná samostatne, ale aj s liekmi. Neovplyvňuje významne ich účinok, no znižuje negatívne vedľajšie efekty. Minimálna doba užívania s cieľom očistiť organizmus je pol roka. Chlorellu je však vhodné užívať celoročne.

Prirodzené reakcie na očistnú kúru

Dochádza k oživeniu mikroflóry, ktorá produkuje tráviace enzýmy. To zvyšuje hodnotu skonzumovanej stravy. Zároveň odumierajú nepriateľské organizmy (plesne) a môže dôjsť ku krátkodobej plynatosti a nepravidelnej stolici. Tieto príznaky detoxikácie sa stratia po niekoľkých dňoch, výnimočne až po týždni. Reakcie prevládajú u osôb, ktorým CHLORELLA PYRENOIDOSA upravuje redšiu stolicu či odstraňuje väčšie množstvo toxických látok. Je to nutná cesta k náprave. Pomáha i ľuďom s poruchami trávenia a s vyššou citlivosťou na stres. Im dlhodobé užívanie prináša najväčší úžitok (odstraňuje bolesti žalúdka, uľavuje od vredov…). Citlivým osobám môžu vyraziť vriedky, akné, vyrážky či ekzém. Je to prejav návratu vnútornej rovnováhy, keď telo opäť aktívne vylučuje toxické látky. Nejde o alergiu, ale o očistné prejavy. Vďaka väčšiemu množstvu energie, ktorá je k dispozícii, môže dôjsť úpravou REM fázy spánku ku krátkodobej nespavosti, čo prináša uvoľnenie nahromadených stresov a zníženie množstva vyplavovaného adrenalínu. Prebytok energie využite k zdravej pohybovej aktivite. Stolica je pre vylučovaný chlorofyl zelená, a to je dobre. Chlorofyl výrazne chráni sliznice čriev. Keď už pri rovnakých dávkach stolica nie je zelená, dávkovanie zvýšte.