+421 905 942 808

Chlorella Pyrenoidosa: účinky chlorelly

Biologický vek určuje genetika, psychika, vonkajšie okolnosti a životný štýl. Najviac pre svoje zdravie v oblasti výživy urobíme zmenou obsahu našich tanierov. Proti tejto zmene stojí mocná sila – nedostatok vôle a rýchla doba. CHLORELLA PYRENOIDOSA náš „jedálny lístok“ zhodnotí a zneškodní potenciálne škodlivé zložky. Tým nastaví imunitu na vyššiu výkonnosť. Chlorella neničí vírusy ani baktérie, nepremazáva kĺby a neotupuje akútnu bolesť. Nie je a predsa je „všeliekom“, pretože posilňuje prirodzenú imunitu. Len ona rieši problémy dlhodobo.

Chlorellu neužívame len preto, že nás niečo bolí a pichá, ale preto, že máme rozum! CHLORELLA PYRENOIDOSA pomáha telu, aby sa liečilo samo.

Chlorella posilňuje imunitu celostným spôsobom. Vytvára nepriateľské prostredie pre nepriateľské organizmy a priateľské pre organizmy prospešné. Vďaka čisteniu naštartuje obranné mechanizmy. Nasýtením buniek dodáva energiu k boji o život. Zvýši hladinu interferonu, čím vyvoláva množenie makrofágov, obranných krviniek. Tie bojujú s votrelcami. CHLORELLA PYRENOIDOSA nebojuje za nás, ale pre nás. Vytvára podmienky pre účinnú sebaobranu.

Očistný a kozmetický vplyv chlorofylu

CHLORELLA PYRENOIDOSA je jednobunková, smaragdovo zelená, mikroskopická riasa. Jej nádherná zeleň napovedá, že je najbohatším zdrojom chlorofylu – rastlinného farbivá. V lekárstve sa chlorofyl používa ako protizápalový prostriedok a ako dezodorant. Ústne vody, žuvačky, zubná pasta, dezodoranty… obsahujú chlorofyl pre schopnosť odstraňovať pachy. Vnútorná očista chlorofylu je zdravotnou, kozmetickou a estetickou záležitosťou. Užívanie chlorelly je bunkovou hygienou. Chlorella urýchľuje hojenie rán, vredov a zápalov. Očistné jarné kúry účinkujú predovšetkým vďaka enzýmom a chlorofylu. Organizmus sa zbaví „zimných nečistôt“ a zlepší sa okysličenie krvi.

Detoxikácia vďaka obsahu vlákniny

Na začiatku skúmania sa riasa nejavila nutrične využiteľná vďaka pevnému obalu – bunkovej stene. Preto sa stena narušuje, aby „zelený trezor“ svoj poklad vydal. Vláknina je trojvrstvová a má výnimočnú schopnosť viazať toxický odpad zo stravy. Postupne sa v nás ukladajú ťažké kovy a jedy zo stravy a ovzdušia (nanesené mnohoročné usadeniny na črevách vážia aj niekoľko kilogramov). Vláknina chlorelly tento odpad viaže a odvádza z tela. Vylučovanie jedov je tým 3 až 7 krát rýchlejšie! Chlorellová vláknina odpadové látky mechanicky strháva a vďaka absorpčnej schopnosti ich odvádza z tela von. Tým podporuje vyprázdňovanie a zníženie hmotnosti (nie odstránenie tukov, ale odpadových látok).

Zásadité pôsobenie – základ očisty

Vďaka sladkostiam, varenej a živočíšnej strave trpíme nerovnováhou kyselín a zásad. Kyslé prostredie pôsobí na bunky doslova ničivo. Naopak nebezpečným organizmom (predovšetkým plesniam) vytvára živnú pôdu. Vďaka nerovnému prostrediu prehrávajú obranné bunky v boji s rakovinovými. Vďaka nerovnováhe prehráva mikroflóra v boji s ničivými plesňami. Zdravý novorodenec má vnútorné prostredie slabo zásadité. Pacienti v pokročilom štádiu rakoviny vykazujú vysokú kyslosť. Zásadotvornosť zlepší podmienky prirodzeným obranným mechanizmom. Vznikne tak menej bunkového odpadu. Chlorella nie je liekom, a predsa liečí.

CHLORELLA PYRENOIDOSA pozitívne ovplyvňuje sexualitu

Známy český sexuológ Radim Uzel túto vlastnosť Chlorelly verejne propaguje. Chlorella zvyšuje sexuálnu aktivitu vďaka schopnosti rastového faktoru urýchľovať reprodukciu buniek a to pochopiteľne aj pohlavných (mužských aj ženských). Sexuálna aktivita je na ich množstve závislá. Veľmi významný je vitalizujúci efekt chlorelly premietajúci sa v zvýšenej „sexuálnej sile“. Na sexuálnu túžbu má veľký vplyv aj psychoadaptogénne pôsobenie chlorelly. Všetci vieme, aké sú podstatné pre sexuálny život čuchové vnemy. Chlorella vďaka chlorofylu pôsobí dezodoračne a čuch na túto kozmetickú vlastnosť vďačne reaguje.

Využitie Chlorelly povrchne

Na porezanie, škrabnutie, vyrážku a podobne môžeme aplikovať prášok z rozdrvených tabliet zmiešaný s vodou alebo liečivou pastou. To čo z chlorelly robí dobrého liečiteľa je chlorofyl a CGF. Pri dlhodobom vnútornom užívaní sa zlepšuje hojenie vonkajších rán. Pre našu kultúru je len nezvykom napr. požutou tabletkou chlorelly pomazať poranenie, alebo k hojeniu rán v ústach dlhodobo cucať chlorellu. Pritom práve napr. na krvácanie ďasien, hojenie vytrhnutých zubov a pod. je chlorella účinne užívaná.

CHLORELLA PYRENOIDOSA pôsobí pozitívne na psychiku

A to vďaka štyrom mechanizmom: Prvým je vitalizácia organizmu. Vitamíny, enzýmy, a predovšetkým CGF zvyšujú hladinu energie a už sám „pocit väčšej energie“ pôsobí na skúsenú psychiku blažene. Druhým mechanizmom je, že chlorella je „neživočíšnym“ zdrojom vitamínov rady B, predovšetkým vitamínov B12. A nie len to. Vďaka svojmu probiotickému pôsobeniu zvyšuje množstvo pozitívnej črevnej mikroflóry, ktorá tieto vitamíny tvorí. Je zavadzajúce hodnotiť len „dodané“ množstvo užitočných látok! Je si nutné uvedomiť aj množstvo látok, ktoré sú organizmom vďaka chlorelle vyrobené alebo vstrebané. Zvýšená hladina vitamínu Bvedie ku skľudneniu mysle a k hlbšiemu spánku. To je druhým mechanizmom, ktorým chlorella zvyšuje psychickú odolnosť. Tretím mechanizmom je placebo. Mnohí túto vlastnosť z nevedomosti podceňujú. Už samé rozhodnutie „robiť pre seba niečo dobrého“ je významné. Štvrtý mechanizmus je ťažko merateľný a predstavuje ho zmysel a životné poslanie samostatnej chlorelly. Chlorella má jediný zmysel života: Slúžiť ako potrava a výrobca životodárneho kyslíka. V celom potravinovom reťazci stojí najnižšie, a preto je pre nás ideálnou potravinou.

Zhrnutie účinkov chlorelly pyrenoidosy

  • Čistí a zásobuje naše telo
  • Zvyšuje imunitu a sexuálnu výkonnosť
  • Podporuje trávenie a je prevenciou rakoviny hrubého čreva
  • Zmierňuje zápaly, vredy a alergie
  • Chráni srdce a cievy, znižuje cholesterol
  • Omladzuje organizmus, vitalizuje bunky, stimuluje rast a vývoj človeka
  • Pôsobi zásadotvorne – odstraňuje prekyslenie organizmu
  • Pomáha diabetikom
  • Pôsobi proti únave a stresu

 

Chlorella nie je len pre chorých, ktorých lieči, ale aj pre zdravých, ktorí si chcú pevné zdravie udržať po celé roky.

CHLORELLA PYRENOIDOSA a jej prínos pre aktívnych športovcov

Užitočná je pri všetkých druhoch fyzickej a psychickej záťaži. CGF nedopingovo urýchľuje rast všetkých namáhaných tkanív a urýchľuje výstavbu tela. Iní športovci používajú chlorellu pre schopnosť urýchliť regeneráciu tkanív a zvýšiť hladinu energie. Vytrvalosť športovcov sa zvyšuje vďaka zložitým cukrom obsiahnutých v chlorelle. Úžitkom chlorelly je aj to, že každý športovec konzumuje väčšie množstvo stravy, viac pije a filtruje pľúcami väčší objem vzduchu. Pritom nechcene zaťažuje organizmus toxickými látkami, ktoré sú chlorellou rýchlejšie odbúravané a vyplavované (potom, močom, stolicou…) Pre inteligentných športovcov je to zásadné. Očistné schopnosti zelených potravín sú prospešné všetkým a športovcom obzvlášť. Japonskí športovci ich konzumujú vo veľkom.