+421 905 942 808

Acai Berry – exkluzívny produkt znamenitej kvality

Acai je považované za jednu z najzdravších potravín na našej
planéte!!!!

ACAI BERRY – prírodný zázrak, ktorý Vám prinavráti zdravie a postavu.

Trápia Vás zdravotné ťažkosti? Nechcete sa už viac dopovať chemickými prípravkami? Lekári Vám ponúkajú jeden liek za druhým? Nestrácajte nádej, vedci objavili úžasné možnosti ACAI BERRY, Váš dôvod na optimizmus. Rastie v trsoch na palmách.

Plody sú v priemere veľké 1 – 2 cm. Na rozdiel od hrozna a iných plodov Acai BERRY ovocie má len jednu veľkú kôstku, ktorá tvorí až 80 % plodu. Každý trs Acai BERRY palmy má takmer tisíc bobúľ ovocia. Nezrelé plody sú zelenej farby a pri dozrievaní je ich sfarbenie špecificky tmavo purpurové.

V dažďovom pralese palma rastie pomaly. Plody produkuje dvakrát do roka. Acai BERRY bolo najskôr používané domorodými kmeňmi amazonskej džungle, ako energetický nápoj, povzbudzovač pri love a ako zdroj sexuálnej energie. Vysoko energetické ovocie im naviac pomáhalo budovať silný imunitný systém, bojovať s infekciami, ochraňovať srdce, udržovať dobrú náladu a užívanie si zdravého života. Domorodé kmene Acai BERRY používali často viac ako 6 mesiacov, ako jediný zdroj výživy a pri tom nevykazovali žiadne známky podvýživy. V Brazílii v prípade straty materského mlieka dojčiacej matky používali ako náhradu šťavy z Acai BERRY – najviac koncentrovanú formu živín z ovocia.

Liečivé účinky tohto ovocia sa prejavujú najmä v oblastiach pre posilnenie imunitného systému, zlepšenie krvotvorby, regenerácie buniek, znižovanie hladiny cholesterolu v krvi, eliminácia depresívnych stavov, posilnenie kostí a chrupavky, podporuje zdravý spánok a chudnutie.

Nutričné hodnoty Acai BERRY

ACAI BERRY sa nazýva super potravina z mnohých dôvodov.
Vitamíny: A, B1, B2, B3, C, E.
Minerálne látky: vápnik, železo, sodík, horčík, meď, mangán, draslík. Obsahuje proteíny, rovnako ako dobré mastné kyseliny. Draslík je najhodnotnejším minerálom v Acai BERRY plodoch. Bohatý obsah je doplnený vlákninou (viac ako 40 %), bielkovinami, glykoproteínmi a esenciálnymi mastnými kyselinami, omega 6 a 9. ACAI obsahuje viac ako dvojnásobok antioxidantov v porovnaní s borievkami a 30 krát viac anthokyaninu ako červené hrozno. 100g čistého extraktu obsahuje až 53 600 ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) celkovej antioxidačnej kapacity potravín.

Ako Acai BERRY pôsobí?

Neuveriteľné množstvo antioxidantov v ACAI BERRY nám pomôže cítiť sa mladšie a môže tiež znížiť zdravotné problémy, ako sú rakovina (prevencia). Výskum tiež ukázal, že antioxidanty môžu pomôcť regulovať hladinu cholesterolu v tele.

Acai BERRY má dve esenciálne mastné kyseliny známe ako Omega 6 (kyselina linolová) a Omega 9 (kyselina olejová). Výskumy ukazujú, že Omega 6 pomáha znižovať LDL cholesterol, ktorý poškodzuje vaše telo, zatiaľ čo s Omega 9 mastné kyseliny udržuje nižší LDL, HDL (dobrého cholesterolu) v krvi. ACAI BERRY má vysokú hladinu antioxidantov, čo je tiež faktor v udržiavaní srdcovo cievneho systému a je to veľmi dôležité pre zlepšenie krvného obehu.
Tmavo purpurová farba Bobulí je kvôli polyfenolickým zlúčeninám prítomných v bobuli. Jedna z hlavných zlúčenín je predmetom výskumu a nazýva sa antocyanin. Antocyaníny sú skupinou flavonoidov široko distribuovaných v rastlinách a dávajú červenkastú alebo purpurovú farbu ovociu, ako sú černice, hrozno, maliny. V ďalšom výskume, ktorý sa vykonáva na antocyanin, sa nachádzajú ďalšie výhody.

Čo sú antioxidanty?

Antioxidanty ničia voľné radikály, tým posilňujú imunitný systém, regenerujú bunky, pomáhajú chrániť srdce. Antioxidanty bojujú proti baktériam a chránia organizmus pred voľnými radikálmi, látkami, ktoré sa tvoria v tele pri látkovej výmene. Ľudské telo si síce vyrába vlastné antioxidanty, ale to nestačí na obmedzenie množstva radikálov, preto potrebuje viac antioxidantov, ako si ich vie samo vyrobiť. To platí najmä vtedy, ak je človek chorý. Antioxidanty sa našťastie nachádzajú v mnohých potravinách. Antioxidačné účinky majú aj bioflavonoidy, ktoré sa nachádzajú v niektorých druhoch zeleniny a ovocia, napr. brokolica, čučoriedky, acai.

Liečivé účinky Acai BERRY

 • pomáha proti všetkým formám vírusových ochorení,
 • znižuje hladinu cholesterolu v krvi, pôsobí regeneračne na steny ciev a zároveň zlepšuje ich elasticitu,
 • zlepšuje biosyntézu hemoglobulínu a tým aj tvorbu červených krviniek,
 • zvyšuje schopnosť koncentrácie, posilňuje pamäť a eliminuje depresívne stavy,
 • prečisťuje a detoxikuje organizmus, spomaľuje proces starnutia buniek,
 • napomáha pri vyprázdňovaní a tým predchádza rakovine hrubého čreva a chorobám tráviaceho traktu,
 • posilňuje kosti a chrupavky,
 • pôsobí preventívne, antioxidanty zohrávajú kľúčovú úlohu pri ochrane voči tvorbe nádorov a kardiovaskulárnych ochorení,
 • spomaľuje degeneratívny proces starnutia,
 • redukuje hmotnosť a pomáha udržiavať štíhlu postavu,
 • zvyšuje sexuálnu aktivitu,
 • podporuje regeneráciu svalov pri zvýšenej fyzickej aktivite, je vynikajúcim doplnkom pre športovcov

Acai BERRY a rakovina

Výskum vedeckých kapacít hlavne z USA potvrdil, že ACAI BERRY má skutočne schopnosť liečiť onkologických pacientov. Pri podávaní terapeutických dávok výťažkov z Acai BERRY pacientom trpiacim leukémiou nastala samodeštrukcia rakovinových buniek v neuveriteľných 86 % prípadov. Dlhodobé pozorovanie a testy potvrdili predpoklad, že Acai BERRY dokáže úspešne bojovať aj s mnohopočetnými metastázami a po jeho pravidelnom požívaní nastáva rapídne zmenšenie alebo až úplné vymiznutie metastáz. Liečivé látky plodov Acai BERRY boli vyhlásené za zatiaľ najúčinnejší antioxidant, aký bol do dnešného dňa v prírode objavený.

Výťažok plodu Acai BERRY sa nesmie podávať pacientom momentálne sa liečiacim chemoterapiou a do 20 dní po ukončení klasickej liečby.

Chudnutie: Acai BERRY sa vám pomôže zbaviť kíl pri spaľovaní tukov, pomáha zvyšovať metabolizmus v tele a vďaka vysokému obsahu mastných kyselín Omega-3 a Omega-6, ktoré telo nevyrába. Okrem toho bobuľa Acai BERRY má schopnosť kontrolovať chuť k jedlu vďaka vysokým obsahom vlákniny, ktorá potlačuje hlad. Rovnako reguluje správny pohyb potravy v zažívacom trakte. To vlastne pomáha eliminovať prebytok potravín v tele, namiesto toho, aby ho premieňal na tuk.

Pravdepodobne ste už vyskúšali veľa diét, ale požadovaný výsledok k prirodzenému a udržateľnému zníženiu hmotnosti sa nedostavil. Tablety, sirupy, prášky, knihy a ďalšie údajné zázračné lieky stoja akurát veľa peňazí a možno aj Vaše telo zaťaží s chemikáliami. Ale teraz je jediný spôsob, ako Vám pomôcť spaľovať tuk čistým produktom, bez vedľajších prímesí. Je tu prírodný výťažok (extrakt 10:1) z Acai BERRY!

Zápal: Množstvo antocyanov pomáha neutralizovať enzýmy, ktoré ničia spojivové tkanivo. Ich antioxidačné kapacity bránia voľným radikálom poškodzovať spojivové tkanivá a môže pomôcť opraviť poškodené bielkoviny v krvnej cievnej stene.

Nervový systém: Predchádzaním nitrácií tyrozínu, antokyanínovej vlastnosti v ACAI BERRY môže pomôcť chrániť pred neurologickými chorobami. Primárne antokyaníny v Acai BERRY známe ako Cyanidin-3-glukosid sa zistilo, že prispeje k obráteniu vekovej súvislosti – neurologické deficity.

Atéroskleróza: Schopnosť antokyanov v oxidantoch, v sile prírody pomáha v boji proti arteroskleróze, dokonca aj v malých množstvách. Antokyaníny účinne chránia pred oxidáciou LDL. Antokyaníny chránia integritu vnútro telovej bunky, teda líniu steny krvných ciev a pomáhajú udržiavať micro-kapilárnu integritu.

Diabetes: Jedným z vážnych diabetických komplikácií je retinopatia, ktorá vo väčšine prípadov môže spôsobiť oslepnutie. Tento stav nastane, keď sa telo snaží opraviť úniky, poškodené kapiláry, ale robí tak tým, že produkuje mnoho abnormálnych proteínov. Ochrana Antokyanínmi môže pomôcť zabrániť týmto kapilárnym únikom a pomáha v prevencii šírenia abnormálnych bielkovín.

Zdravie očí: Acai BERRY pomocou antokyanov tiež môže prispieť k zlepšeniu zraku radom mechanizmov. Nedávna Japonská štúdia zistila, že u 3/4 ľuďom, ktorým sa podalo 50 mg antokyanov, mali menšiu únavu očí, než v skupine s placebom.

Prečo prášková forma?

Ponúkame Vám čistý prášok, ktorý je balený samostatne, alebo do kapsúl. Neponúkame Vám tabletky, ktorých 80% tvoria chemické zložky (plnivá, spojivá, činidlá, oxidy či uhličitany) a ktorých celková účinnosť je oveľa nižšia ako pri čistom výťažku. Prinášame Vám výrobky v práškovom stave,ktorých cena je síce kvôli náročnej výrobe a distribúcii o niečo vyššia, ale aj účinnosť je omnoho väčšia. O to predsa ide – no nie?