+421 905 942 808

7 výhod Reishi

Bolo uskutočnených veľa výskumov na liečivé účinky huby REISHI a jej výhod, ktoré má na liečbu rakoviny. Všetky výskumy boli realizované cez *invitro a aj na ľuďoch ako experimenty. Vedľa už veľmi známeho ženšenu, je REISHI huba dimenzovaná na špici medzi tradičnými čínskymi liečivými bylinami.

V Ázii je známe ako LingChi alebo Lingzhi, zatiaľ čo v Japonsku je uznaná ako REISHI. Na západe sa však všeobecne známa ako Ganoderma Lucidum. Táto huba bola použitá už pred viac než 2000 rokov čínskymi mníchmi ako súčasť ich liečby pri rôznorodých nemociach.

V Ázii je REISHI bežne a široko používaná pri liečbe rakoviny, rovnako tiež ako stimulujúci imunitný prostriedok na uzdravenie organizmu. Bolo uskutočnených veľa výskumov na rôzne liečivé huby a REISHI z nich má veľmi veľa výhod. REISHI je považovaná za jednu z najrešpektovanejších bylinných liekov v Ázii.

Výskum robený v Japonsku, Európe a niektorých častiach Ameriky ukazuje, že jeden spoločný prvok všetkých štúdií je, že huba REISHI má schopnosť ovplyvňovať imunitný systém najúžasnejším a pozitívnym spôsobom. Pretože nedostatočná imunita má výrazný vplyv na väčší počet ochorení, vrátane rôznych foriem rakoviny.

REISHI významne zlepšuje imunitný systém – vedci tiež zistili, že to má antipoburujúce, antialergické, antivírusové, antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti.

7 výhod huby REISHI:

  • zníženie hladiny cholesterolu a zlepšenie metabolizmu,
  • čistenie krvi teda detoxikáciu tela vedúce k revitalizácii buniek,
  • zvýšenie pečeňových funkcií a odstránenie voľných radikálov,
  • rozpúšťanie krvnej zrazeniny – teda predídenie mŕtvici / infarktu,
  • normalizovanie imunity (polysacharid + triterpenoidov),
  • zvýšenie pružnosti ciev,
  • buduje imunitu – v tele sa lepšie vytvárajú protilátky

Štúdie tiež ukazujú, že REISHI má schopnosť inhibovať rakovinové bunky a vytvárať nové kapiláry a tak pôsobí veľmi silne anti – nádorovo. Taktiež REISHI je známa ako významný prvok pri znížení vedľajších účinkov po rádio a chemoterapii a povzbudzuje chuť do jedla, rakovinou postihnutého pacienta.

Kto môže mať úžitok z REISHI?

Ľudia s diabetom, hypertenziou /hypotenziou, astmou, poruchou obličiek, pečene, mozgu, črevné problémy, rakovinu, žalúdočné, dna, cysty, myóm, srdce a mnoho ďalších.

Je veľmi vhodná pre ľudí bez chorôb, pretože posilňuje imunitný systém. Pre mnoho generácií ľudí bola REISHI huba použitá v Japonsku a Číne ako liek na vysoký krvný tlak, artritídu a ochorenie pečene.

REISHI huba nemá žiadne vedľajšie účinky a pre toto by mohla byť prijatá lekármi ako liek, ale pharma spoločnosti tomu silne zabraňujú. Na trhu ju možno nájsť väčšinou v tabletkách alebo kapsuliach, ale uistite sa o ich zložení, aby tam nebol malý podiel hubového prášku a veľký pomocných zložiek – efekt je potom pomerne nízky. Najodporúčanejšou formou pre užívanie je prášková forma čistého polysacharidu.

REISHI je podstatou a pomôže telu, aby sa liečilo samo. Ako alternatívna terapia robí divy pri liečení ľudí, ktorí trpia niekoľkými ochoreniami, ako sú žalúdočné vredy, artritída, nespavosť, cukrovka, vysoký krvný tlak, najrôznejšie alergie, astma, bronchitída, rakovina, neurasténie a mnoho ďalších.

Užívanie REISHI je pomocná terapia, pretože pomáha telu uvoľniť toxíny, zlepšuje imunitu a tým aj liečiť seba samého. REISHI nerobí nič iné, ​​ako pomáha vášmu telu robiť svoju prácu správne.

To môže urobiť ľahko, pretože má 250 liečivých zložiek na pomoc omladiť bodys buniek, ktorých vybavenie je v boji proti chorobe veľmi potrebné. Len aby sme vymenovali aspoň niektoré, je bohatá na organické Germánium, triterpenoidy, adenozín, polysacharidy a Ganoderic podstatu. REISHI naozaj nemá žiadne vedľajšie účinky a v skutočnosti je najbezpečnejšie proti starnutiu ako doplnok výživy. Adaptogén je zdravotná koncepcia, za ktorú bola udelená Nobelova cena, a to je akákoľvek látka, ktorá je netoxická, celkovo normalizujúci účinok, a nie je obmedzená na žiadne špeciálne orgány alebo tkanivá.

Huba REISHI bola v Číne uznaná ako kráľ adaptogénov. Liečenie adaptogénom je normalizácia všetkých telesných funkcií s cieľom zvýšiť odolnosť organizmu proti stresovým situáciám a únave.

*in vitro (alebo v skúmavke) – označuje v biológii procesy alebo pozorovanie systému mimo prostredia, v ktorom sa prirodzene nachádza, najmä v roztokoch a na živných pôdach. Pri pokusoch ide o redukcionistický prístup na sledovanie živých systémov.