Vitamín B12

Vitamín B12

30,00 

Vitamín b12 napomáha udržať zdravú nervovú sústavu a mentálne funkcie, vyrovnáva krvný tlak, pomáha udržať kognitívne funkcie pri starnutí,..

Doručenie od 5 do 7 dní

Katalógové číslo: VITAMINB12Kategórie: , , , ,

Zdieľať

Popis

Balenie: 58 ml

ČO TO JE

Vysoko kvalitné vitamín B12 v tekutej fermentované podobe, ktorá zaisťuje presné a efektívne dávkovanie pre dlhodobé doplňovanie (aj pri akútnych stavoch nedostatku).

Zaisťuje prísun prirodzenej aktívnej formy vitamínu B12 do tela. Je bohatým “živým” zdrojom vitamínu B12 z kultivovaných probiotických kultúr.

ND Technológia ™ je založená na mikro-strávenie extrémne malých biologických častíc, použitím patentovaného fermentačného procesu vícekmenových probiotických kolónií, ktoré umožnia jednoduché vstrebanie do telových buniek.

PRE KOHO ODPORÚČAME

  • Vegáni, vegetariáni, vitariáni (U týchto skupín suplementáciu výrazne doporučujeme. U vegánov je vo väčšine prípadov z dlhodobého hľadiska nutná. Až 73% vegánov má deficit B12 podľa údajov z roku 2010, pozri článok sa základy o B12.).
  • Všetci, ktorých jedálniček tvorí z veľkej časti rastlinná strava.
  • Pri miernom aj závažnom nedostatku B12.

PREČO JE DÔLEŽITÝ – ÚČINKY

  • Napomáha udržať zdravú nervovú sústavu a mentálny funkciu.
  • Potrebný pre zdravú hematologické a krvný tlak.
  • Je nevyhnutný pre delenie buniek (predovšetkým v tráviacej sústave).
  • Pomáha udržať kognitívne funkcie pri starnutí.
  • Potrebný pri transformácii potravy na energiu.
  • Podporuje tvorbu aminokyselín.

PREJAVY NEDOSTATKU A PREBYTKU

Zdraví ľudia si pri dodržiavaní pestrej stravy (ľudia na rastlinnej strave pri suplementácii) udržujú zásobu vitamínu B12 v pečeni. Jeho nedostatok u ľudí, ktorí B12 bežne konzumujú alebo suplementuje v dostatočnom množstve, býva najčastejšie spôsobený neschopnosťou organizmu správne ho vstrebať.

U ľudí konzumujúcich prevažne rastlinnú stravu niektoré štúdie poukazujú na to, že vstrebávanie tu prebieha efektívnejšie. Vždy je však potrebné pamätať na spoľahlivé zdroje B12 v jedálničku (ktorými v prípade vegánskej stravy sú iba suplementy).

Nedostatok sa prejavuje: chudokrvnosťou, chudnutím, zhoršovaním pamäti, psychickej výkonnosti, svalovej koordinácie, trasy a pocitom mravčenia v končatinách (viac aj v článku sa základy o B12 ).

Prebytok sa prejavuje: keďže sú vitamíny skupiny B rozpustné vo vode, ich prebytok v tele nie je možný, bol by vylúčený močom.

ZLOŽENIE

Vitamín B12 (methylkobalamin, adenosylkobalamin v inaktivované probiotické kultúre), čistená voda, prírodné alkohol bio (certifikát otcom), melasa bio, trstinový cukor bio.

OBSAH

58 ml
(232 dávok pri 0,25 ml dávkovaní)

NUTRIČNÉ ​​INFORMÁCIE

V 0,25 ml:
vitamín B12 – 200 mikrogramov (8 000%) *

V 1,25 ml:
vitamín B12 – 1 000 mikrogramov (40 000%) *

* Referenčná hodnota príjmu

Ukladajte mimo dosahu detí. skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste. Neprekračujte dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Nie je určené deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

Minimálna trvanlivosť 2 roky od dátumu výroby: dátum výroby je uvedené na fľaštičke vo formáte napr: Lot # 160322 (16 = rok, 03 = mesiac, 22 = deň) – trvanlivosť je teda do 22. 3. 2018.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE
Preventívne dlhodobé: 0,25 ml denne s pohárom vody (táto dávka obsahuje 200 mikrogramov vitamínu B12, čo je plne dostačujúca pre dlhodobé preventívne užívanie).

Akútna pri stavoch nedostatku: 1,25 ml denne s pohárom vody (táto dávka obsahuje 1000 mikrogramov tohto vitamínu a je vhodná pre rýchle doplnenie pri jeho deficitu (vždy sa však najskôr poraďte s lekárom), dávkovanie tiež uvádza výrobca na etikete)

Dávkovať je možné nakvapkaním pod jazyk, kde dochádza k rýchlemu vstrebávaniu, a potom zapiť vodou.

Potreba doplnenie vitamínu B12 je individuálna záležitosť, o ktorej sa poraďte so svojím lekárom. Pred použitím pretrepte.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.