Mladá pšenica BIO

Mladá pšenica BIO

28,00 

Prášok z pšeničnej trávy je bohatým zdrojom chlorofylu. Bielkovinové zloženie pšeničnej trávy obsahuje všetkých 8 esenciálnych aminokyselín. Obsahuje vitamíny B2, B6, betakarotén, vitamín E a K.

Skladom

Katalógové číslo: MLADAPSENICA200Kategórie: ,

Zdieľať

Popis

Balenie: 200g

Mladá pšenica je produktom najvyššej kvality. Pochádza z ekologického poľnohospodárstva v Utahu, kde je pestovaná vo výške 1500 m.n.m. Listy mladej pšenice sa zbiera, oplachujú a odšťavujú. Vzniknutá šťava je potom usušená pri teplote 41 °C, čím sa zachová obsah všetkých enzýmov, vitamínov, minerálov a ďalších pre organizmus prospešných látok.

Prášok z pšeničnej trávy je bohatým zdrojom chlorofylu. Bielkovinové zloženie pšeničnej trávy sa považuje za perfektné, pretože obsahuje všetkých 8 esenciálnych aminokyselín. Taktiež obsahuje veľa vitamínov a viac než 50 rôznych minerálov: 30x viac vitamínu B1 a 11x viac vápnika ako kravské mlieko, 7x viac karoténu a 5x viac železa ako špenát, a 7x viac vitamínu C ako pomaranče. Prášok z pšeničnej trávy tiež obsahuje vitamíny B2, B6, beta karotén, vitamín E a vitamín K. Okrem všetkých uvedených vlastností tiež obsahuje ß-glukán, polysacharidovú molekulu, ktorá funguje ako antioxidant.

Pestovanie pšenice na ekologických farmách

Farmy sa nachádzajú v nedotknutej prírode Utahu, ktorá bývala morským dnom. Pôda je tu nabitá minerálmi a stopovými prvkami. Vďaka starostlivému rozvrhu pestovania počas roka sú rastliny zberané v období, kedy obsahujú najviac nutričných látok.Zber prebieha 2x ročne, na jar a na jeseň. Chladnejšie počasie umožňuje rastlinám pomalší rast s vysokým vstrebávaním a ukladaním živín pred výkvetom. Akonáhle rastlina začne kvitnúť, nutričné ​​látky sa začnú využívať pre jej ďalšie vývojové štádium, tvorbu semien. Ďalšou výhodou úrody mladých rastlín v období pred výkvetom je absencia lepku, ktorý sa tvorí neskôr. Šťava z mladej pšenice je tak 100% bezlepková.

Výrobný proces: sušenie vo vákuu

  • rastliny mladej pšenice sa zberá pri vzrastu 35-55 cm
  • sú umyté vo vode a ozónu a zbavené všetkých povrchových nečistôt
  • odšťaví sa pomocou šnekového mechanizmu
  • nestráviteľná vláknina sa oddelí, vylisovaná šťava sa ochladí na 15 ° C a vo vákuu je prevezená do sušiacej miestnosti
  • tu je behom pár minút usušená vo vákuu pri 41 ° C
  • následne je v nádobách s objemom 208 l transportovaná ku konečnému zabalenie
  • počas procesu nie sú použité žiadne pomocné činidlá

Kvalita

Vysoká kvalita prášku sa odráža v prirodzenej zelenej farbe a vlastnostiach nápoja, ktorá je identická s čerstvo vylisovanú šťavou.

Mladá pšenica je certifikovaný bio a kóšer. Je bezlepkový a spracovávaný za studena, čo zaručuje zachovanie enzýmov a nutričných látok vrátane chlorofylu.

Zloženie: 100% šťava z mladej pšenice bio

Použitie pšeničnej trávy:

Zmiešajte 1-2 čajové lyžičky denne s vodou, ovocnými alebo zeleninovými šťavami, smoothie, čerstvými zeleninovými polievkami, šaláty.

Zloženie: 100% šťava z mladej pšenice bio

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.