Lipozomálny vitamín C

Lipozomálny vitamín C

21,00 

Objem: 250 ml

Tekutý doplnok stravy s lipozomálnym vitamínom C na posilnenie imunity a nervového systému, zníženie únavy a vyčerpania. Lipozomálne forma vitamínu C umožňuje pozvoľné uvoľňovanie látok do organizmu a ich účinnejšie vstrebanie. Balenie celkovej obsahuje 50.000mg lipozomálneho vitamínu C.

Skladom

Zdieľať

Popis

Vitamín C je tekutý doplnok stravy s lipozomálnym vitamínom C vo forme sirupu. Táto forma vitamínu C umožňuje pozvoľné uvoľňovanie látok do organizmu a ich doručenie priamo k potrebným orgánom.

Vitamín C slúži na posilnenie imunity a na zaistenie optimálnej funkcie nervového systému. Pomáha pri únave a vyčerpanosti. Je tiež dôležitý pre tvorbu kolagénu, čím nepriamo napomáha k pevnosti a pružnosti pokožky, nechtov a vlasov.

Denná dávka obsahuje 1.000mg lipozomálneho vitamínu C.

Lipozomálne vitamín C je unikátny z dôvodu vstrebateľnosti. Klasický vitamín C, ktorý prijímame potravou (potraviny, tabletky atď.) Má účinnosť okolo 15%. To znamená, že iba 15% vitamínu C prejde črevnou stenou do krvi. U lipozomálneho vitamínu C je účinnosť až okolo 80%, pretože vitamín C je zabalený v tukovej guličke, ktorá až v 80% prechádza črevnou stenou do krvi. V krvi zvýšenú hladinu vitamínu C nenájdeme, pretože vitamín C je tu stále obalený v tukovej guľičke. Tukové gulička s vitamínom C prejde až do bunky a tam sa ešte len uvoľní.

 

Zaujímavosť o vitamíne C v lipozomálne forme

Len pre predstavu, napr. 100g citróna obsahuje približne 40mg vitamínu C. Vitamín C v lipozomálne forme má obsah 250ml a je v ňom rozpustené 50g vitamínu C. Odporúčaná denná dávka nášho vitamínu je 5 ml (1g vitamínu C), čo v prepočte na citróny je 25 ks a to sa ešte nebavíme o jeho priestupnosti cez črevnú stenu. Určite je teda lepšia voľba v čase vyššej potreby – chrípková epidémia, v období častých chorôb a prechladnutia, ale aj ako prevencia – použiť náš vitamín, než kupovať citróny po kilách.

Dospelí: 5 ml (1 g vitamínu C) = 2 kávové lyžičky denne rozmiešať s 2 dcl vody (1000mg vitamínu C).
Deti od 3 rokov: 2,5 ml (0,5 g vitamínu C) = 1 kávovú lyžičku denne rozmiešať s 2 dcl vody (500mg vitamínu C).

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.